Logo

Zmiznem a stratím sa v nočnej temnote. Svoje telo premením na drevo alebo kameň. Prepadnem sa do zeme a budem prechádzať stenami a zavretými dverami. Budem lietať ako vták, premením sa na rybu a budem žiť pod vodou. Budem mnohokrát zabitý, ale neprídem pri tom o život. Zmením svoju tvár a vzhľad a stanem sa neviditeľným, dokážem chodiť medzi ľudí bez toho, aby si ma všimli. Som NINJA.

Ninja

 

O nás

O škole

Ján Maďar

Vrchný predstaviteľ školy Kaminari Inabikari Ryu, majster Ján Maďar

Škola Kaminari Inabikari Ryu nesie svoj názov od roku 1991, ale klub bol založený a prebiehala v ňom výučba už od 1.3.1988. Kaminari Inabikari Ryu znamená v preklade Škola Hromu a blesku. Škola čerpala svoj názov podľa tradície z prírody a prírodných pojmov na vyjadrenie charakteru systému. Ninja vchádza do života človeka a zatemňuje ho ako búrka. Búrku sprevádzajú hromy a blesky. Blesk - svetelná a priamo účinná stránka elektrického výboja. Mohutný tok energie (sila) rozrážajúci vzduch, hľadajúci si najkratšiu a najľahšiu cestu k cieľu (prirodzenosť). Svetlo je jeho prejavom, označuje jeho púť bez možnosti zaregistrovania (rýchlosť), zničiac všetko čoho sa dotkne (účinnosť). Hrom - zvuková stránka blesku, mohutné zaburácanie. Keď to čo tento zvuk spôsobilo už dávno nie je, predsa nás ohluší jeho rachot a ďaleko od miesta jeho vzniku, prenikajúc hlboko do vnútra v podobe vlny (technika). Vyvoláva pocit strachu, ale už je dávno po príčine a nie je sa čoho obávať (neviditeľnosť).

Technické stupne v škole Kaminari Inabikari Ryu sa od ostatných škôl líšia tým, že škola neprevzala moderné rozdelenie na žiacke stupne kyu a majstrovské stupne dany, ale ponechala si tradičné rozdelenie úrovne vedomostí: adept, mladší žiak, starší žiak, majster a veľmajster.

Škola hromu a blesku sa nezameriava na autentickosť ninjutsu. Dôraz je kladený na princípy a ich praktickú využiteľnosť. Preto nehľadajte priame napojenie v majstrovskej línii na niektorú z historických japonských škôl ninjutsu.

O klube

Štefan Valčo

Zakladateľ klubu Štefan Valčo (vpravo)

Ninja Club Košice vznikol 29.9.2003. Založil ho Štefan Valčo, ktorý sa k ninjutsu dostal v lete 2003, kedy sa zúčastnil letného výcvikového tábora ninjutsu školy Kaminari Inabikari Ryu (škola Hromu a Blesku), ktorý viedol majster Ján Maďar. Po dohode s majstrom bola založená pobočka školy Kaminari Inabikari Ryu v Košiciach. Výcvik sa konal formou diaľkového štúdia podľa materiálov od majstra. Vedenie košického klubu bolo 20.9.2009 odovzdané Patrikovi Paugschovi a klub sa premenoval na Ninja Club Cassovia. Snažíme o čo najširšiu výučbu ninjutsu a nadväzujeme priateľské vzťahy s tradičnými bojovými umeniami podobného rázu.