Logo

Zmiznem a stratím sa v nočnej temnote. Svoje telo premením na drevo alebo kameň. Prepadnem sa do zeme a budem prechádzať stenami a zavretými dverami. Budem lietať ako vták, premením sa na rybu a budem žiť pod vodou. Budem mnohokrát zabitý, ale neprídem pri tom o život. Zmením svoju tvár a vzhľad a stanem sa neviditeľným, dokážem chodiť medzi ľudí bez toho, aby si ma všimli. Som NINJA.

Ninja

 

Prihláška

Príbeh o vytrvalej rybke Koi

Pred mnohými rokmi, v dobách dávno minulých, obrovské hejno tisícok Koi plávalo hore prúdom Žltej rieky. Farby ich svalnatých tiel zažiaril v slnečnom svite ako milión živých klenotov. Všetko sa zmenilo až hejno dorazilo k obrovskému vodopádu. Väčšina Koi stratila odvahu a otočili sa späť, zisťujúc, že je oveľa jednoduchšie ísť s prúdom rieky. No skupinka 360 Koi aj napriek tomu pokračovala v plávaní hore prúdom. S námahou skákali a snažili sa dostať na vrchol vodopádu. Znova a znova sa vrhali ich telá do vzduchu len na to, aby spadli späť do vody.

Hluk špliechajúcej vody pritiahol pozornosť miestných démonov, ktorí sa smiali úsiliu bojujúcich Koi. Aby ešte zväčšili ich utrpenie, démoni zvyšovali výšku vodopádu zakaždým, keď niektorá z rýb už takmer dosiahla jeho okraj. Takmer všetky Koi sa vzdali svojho snaženia, až na jednu, ktorá sa odmietla vzdať! Odhodlaná Koi pokračovala vo svojom úsilí sto rokov. Napokon jedným hrdinským skokom dosiahla vrchol vodopádu.

Bohovia, ktorí si to všimli, sa s uznaním usmiali a premenili vyčerpanú Koi na zlatého draka. Ten teraz radostne trávi dni naháňaním periel múdrosti naprieč oblohou obrovského večného neba. Kedykoľvek ďalšia Koi nájde silu a odvahu k skoku až na vrchol vodopádu, premenia ju bohovia na nebeského draka. Vodopád sa stal známy ako Dračia brána a vďaka svojej vytrvalosti a trpezlivosti, sa Koi stala symbolom prekonania protivenstiev a naplnenia osudu.

Chcete sa k nám pridať v našej ceste na vrchol vodopádu?

Prihláška